Defne Samyeli Sedat Peker'e Çağrı da bulundu

Sedat Peker yaptığı youtube yayınları ve tweetleri ile Türkiye gündemini oluşturmaya devam ediyor

Defne Samyeli Sedat Peker'e Çağrı da bulundu

Sedat Peker'in hayretler uyandıran açıklamalarına bugün bir yenisi daha eklendi.

Peker'e yönelik tecavüz iddiasının ardından yaptığı açıklamada Defne isimli bir kadının evinde kalp kimim kalp krizi geçirdiğini açıklarım paylaşımı üzerine Defne Samyeli Peker'e çağrıda bulundu.

Peker Twettinde ;''Daha önce de söylemiştim. Havlamasını bilmeyen it, eve kurt çağırır diye. Hiçbir zaman suçlanmadığım bir olayı böyle gündem yaparsanız öyle bir şey yaparım ki, ben de Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!''ifadelerini paylaşmıştı.

Bunun üzerine kamuoyunda bahse konu kişinin Defne Samyeli olduğu algısı oluşması üzerine Samyeli Peker'e Twitter adresinden çağrıda bulundu.

Samyeli paylaşımında ;''Ben o Defne değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweetlerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği 'Defne Hanım'ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne'ler durduk yere zan altında kalmaz, iftiraya uğramaz. Yayınlarında sık sık Allah'a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur'an'ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de 'kul hakkı'na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım. Bir kul, bir birey, bir kadın, bir anne, bir kızkardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen 'erkek gibi olmak' bunu gerektirir." açıklamasını yaptı.

Peker Samyeli'den Özür Diledi

Sedta Peker özür dilediği paylaşımında şu ifadelere yer verdi ;Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kastetmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER