Abbas Aydın Gündem Dışı Konuştu

Ak Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın gündem dışı konuştu yerel seçimlerdeki iddiasını ortaya koydu.

Abbas Aydın Gündem Dışı Konuştu

Ak Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın 18 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Ak Parti Kongresi öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.Aydın kongreye ilişkin çalışmalarını anlatan basın metninin ardından gazetecilerle sohbet etti.

Gündeme dair soruları da yanıtlayan Aydın yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aydın yerel seçimlerin erkene alınmasının anayasa maddesi değişikliğine gidilmemesi durumunda mümkün olmadığına işaret etti.

Anayasa değişikliği için 400 milletvekili oyuna ihtiyaç olduğunu belirten Aydın;Bu öncelikle partimizin üst kurullarının sorumluluğu çerçevesinde izlenen bir çalışmadır,malumunuz olduğu üzere şuan Cumhur İttifakı parlementoda anayasa değişikliği için yeterli sandalyeye sahip değildir ,şayet böyle bir düşünce hasıl olursa muhalefet partilerinin de bu noktada Hükümetimize destek vermeleri gerekmektedir. Biz seçimlerin erkene alınmasına hazır olsak da seçimlerin olması gerektiği tarihte yapılacağını düşünüyorum,dedi.

Aydın Ak Partinin belediyecilik anlayışının bu kente katkı sağlayacağının altını çizerek’’ inşallah hükümetimizle birlikte partimizin başarılı belediyecilik anlayışı ile yine Ağrılıların hizmetine devam edeceklerini söyledi. Aydın Belediye başkan adaylarının kim olacağı sorusuna ise ;Fakir, fukarayı gözleyen ,kollayan ,ezdirmeyen mütevazi ama kararlı, ilkeli ve duruşu sağlam bir adayla seçmenin karşısına çıkacaklarını ifade ederek İnşallah bu profildeki adayımızla rahatlıkla kazanacağız ,dedi.

 Aydın'ın Kongreye ilişkin basın açıklaması da şu şekilde ;

Adalet ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresini, 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştireceğiz.

            16 Nisan 2017 Halk Oylaması sonrası milletimizin onayını, 24 Haziran seçimleri ile teyidini alam ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, “yuvam, sevdam, aşkım” dediği partisine geri dönmüştür.

            6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır.

            16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir.

            Bizler, 18 Ağustos Cumartesi günü bütün teşkilatlarımızla birlikte Ankara Kapalı Spor Salonu’nda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak, Türkiye’yi lider Ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz Milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, Milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi be gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve Güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur.

            Kongremizin tüm AK Parti ailesine ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER