Ağrı'dan MHK'ye Tepki İstifası

Yüzak "Hemşehrilerimi yukarı taşıyamıyorsam burada kalmamın bir anlamı olmaz." dedi ve istifa etti.

Ağrı'dan MHK'ye Tepki İstifası

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan klasman listelerine tepki gösteren Ağrı İl Hakem Kurulu yönetimi toplu istifa kararı aldı.

İstifalarının tepkisel olduğunun altını çizen Ağrı İl Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yüzak,kamuyouna istifa gerekçelerini sıraladığı bir metinde paylaştı. Bu görevi uzun bir süredir devam ettirdiğini belirten Yüzak, tek amacının Ağrılı hakem ve gözlemcileri bir üst klasmana taşımak olduğunu söyledi. Geçen yıl Ağrı’ya 120 hakem kazandırdıklarını ifade eden Yüzak “İlimizde üst klasmanlara hakem ve gözlemci kazandırmak için yoğun bir çabamız oldu. Ancak bu çabalarımız üstümüzde bulunan kişiler tarafından sonuçsuz bırakıldı. Bizlerde bu kararlara tepki göstermek adına görevlerimizden istifa ediyoruz. Ağrı’nın bir evladı olarak bir Ağrılı hemşerimi yukarıya taşıyamıyorsam burada kalmamım anlamı olmaz” dedi..

Hakemliğin torpilin değil yeteneğin olduğu bir alan olduğuna değinen Başkan Bülent Yüzak “Hakemlik tamamen adalet dağıtılan ve gördüğünü veren bir meslek. Ancak bu mesleğin başında bulunan kişiler adalet dağıtmıyorlarsa Bu hakemliğin tabiatına aykırıdır. Saha da herkesin adil olmasını beklediği hakemler masa başında adaletsizliğe uğramamalı, bu psikoloji de olan hakemlerden adalet beklenemez. Çünkü adalet herkes için lazım gün gelecek bu kararları verenler de bir gün adalet bekleyecekler. Bu sebeplerden dolayı Bu sabah Merkez Hakem Kurulu’na gönderdiğim dilekçe ile görevden affımı istedim. Yeni göreve gelecek arkadaşlara başarılar dilerim” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER