Ağrı'da Su'yun Rengi Değişti

İçme suyu ihtiyacını çeşmelerden karşılayan Ağrılılar 2 gündür mağduriyet yaşarken belediye suya ilişkin herhangi bir açıklama yapmıyor

Ağrı'da Su'yun Rengi Değişti

Ağrı Merkez Fırat Mahallesi Sakinleri çeşme sularının kirliliğinden rahatsız.Ağrı Merkez'e bağlı Fırat Mahallesi sakinleri çeşmelerini açtıklarında karşılaştıkları tablo karşısında şoka uğradılar.Haber sitemize gelen ihbarlar sonucu yaptığımız araştırmalarda yaklaşık vatandaşlar şikayetlerini dile getirerek yaklaşık 2 gündür çeşmelerinden akan kahverengi sıvı karşısında çaresizliklerini dile getirdiler.

Ağrı Eski Belediye Başkanı Hasan Arslan döneminde kurulan modern su artıma tesislerinin varlığı ve bugüne dek benzer bir durumla karşılaşılmaması sebebi ile suyun kirli akışına bir anlam verilemedi.

Vatandaşlar Ağrı Belediyesinin günlük hayatta içme suyu olarak kullandıkları suyun durumuna ilişkin Ağrı Belediyesi tarafından herhangi bir uyarı ve açıklama yapılmamasınada tepki gösterdi.

Ağrı Belediyesi herhangi bir açıklama yaparak konuya açıklama getirmezken DEVA Partisi Ağrı İl Başkanı Murat Dağtekin şikayetler ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi ;Artık nihayet anladık Ağrı ya hizmet edilmeyeceğini. Ama temel ihtiyaç olan su ve temizlik işleri de gittikçe aksıyor. 2 gündür akan su ve çare bulunmayan temel ihtiyaç. 9 milyona klor alan belediyemizin su arıtma hizmetinde son nokta budur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Çelebi
Metin Çelebi - 6 ay Önce

Demek yaparsa Savcı Sayan yapar dedikleri bu zehirli suyu halkına içirmek neden nasıl niçin soran sorgulayan varmı yok o zaman devamge

AĞRI
AĞRI - 6 ay Önce

Kac gündür sular çamur gibi akıyor ne belediyeden ne de yetkililerden bir uyarı gelmedi ne yapalım hizmette sınır yok

Adem
Adem - 6 ay Önce

O suyu içinde parlayan yıldız olacağız

Cemil uğurtay
Cemil uğurtay - 6 ay Önce

Hürriyet mahallesinde oturuyorum. 2 gündür bizdende sular böyle akıyor.. Keşke tanzanyada yaşasaydım.. hiç olmazsa kuyu suyu daha temiz olurdu.. Bu ne aymazlık, bu ne boşvermişlik.

Zavallı agri
Zavallı agri - 6 ay Önce

Bence bu daha bi başlangıç. Daha kötü günlerin habercisi. Yaparsa savcı yapar

Ali Can
Ali Can - 6 ay Önce

Milyon tane hastalık var hepatit hiv ya da başka şeyler ya birisi içtikten sonra veyahut elini yıkadıktan sonra bu pis sulardan karşı tarafa bunlar da dahil olmak üzere başka bir hastalık bulaşırsa? Allaha emanet yaşıyoruz resmen!

SIRADAKİ HABER