Ağrılı Genç Avukat Kutlu Parti Kurucular Kurulunda Yer Aldı

Kutlu Parti'nin 84 kişilik listenin 27. Sırasında Ağrılı Genç Avukat ta yer aldı.

Ağrılı Genç Avukat Kutlu Parti Kurucular Kurulunda Yer Aldı

2017 Yılında Milliyetçi Hareket Partisinden ihraç edildikten sonra İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi olan Profesör Yusuf Halaçoğlu uzun sürdürdüğü parti kurma çalışmalarında sona geldi.

Milliyetçi Camianın yakından tanıdığı İrfan Cep bugün Kutlu Parti’nin Kurucular Kurulu listesini açıkladı.

Türk Siyasi Tarihinde nasıl bir rol oynayacağı merakla beklenen Kutlu Parti’nin kurucular kurulu listesinde Ağrılı bir isimde yer aldı.

84 kişilik listenin 27. Sırasında Ağrılı Genç Avukat Fatma Melike Karaaslan ismi dikkat çekti.

Kurucular Kurulu Üyesi Fatma Melike Karaaslan X hesabı biyografi sinde kendisini ‘’ Türk Milliyetçisi, Türkçü Avukat Hayvan Hakları Savunucusu olarak ifade eden Fatma Melike Karaaslan Kimdir ;

‘’Fatma Melike Karaaslan 1992 yılında Ağrı’da doğdu. 2009 yılında Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, bir süre Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Jeoloji Mühendisliği eğitim aldı. Buradaki eğitimini yarıda bırakarak, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2019 yılında bitirdi. Halen Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı bünyesinde Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans eğitimi almaktadır. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca bilmektedir. 2018 yılında Çınar Hukuk Bürosu’nda stajyer avukat olarak çalışmaya başlamış, eğitimini ve baro stajını tamamladıktan sonra çalışmaya hayatına avukat olarak aynı büroda devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER