Bu Şehir Hakkının Gasp Edilmesinden Yoruldu

Varol doğu çıkarmasında esti gürledi.''Bu şehri artık yağmadan bu şehirliği yorgunluktan,yılgınlıktan kurtaracağız.

Bu Şehir Hakkının Gasp Edilmesinden Yoruldu

CHP Ağrı Milletvekili Adayı İbrahim Varol, Abdurrahman Polat, Murat Karaman ittifak ortakları İl Başkanlarıyla birlikte sürdürdüğü seçim kampanyasında ziyaret ettiği Taşlıçay, Diyadin ve Doğubayazıt ilçelerinde yoğun ilgi ve büyük bir teveccühle karşılandı.

Bugün sabah 10 :00 sularında da CHP Milletvekili adayları İbrahim Varol, Abdurrahman Polat, Murat Karaman CHP il teşkilatı yöneticileri ve Millet ittifakı il başkanları ile kentin doğusunda yer alan ilçelere çıkarma yaptı.

Taşlıçay ilçesinin girişinde konvoyla karşılanan Varol seçim irtibat bürosu önünde toplanan kalabalığa hitap etti.

Varol konuşmasında benim için Patnos neyse Taşlıçay odur ,Ağrı neyse Doğubayazıt odur,Tutak neyse Hamur ,Eleşkirt, Dedeli,Tahir odur.

Benim için her Ağrılı memlekettir,Benim için tek memleket Ağrı’dır.Benim için Ağrı’nın her karış toprağı ,her yerleşim alanının adı köyüyle kasabasıyla mübarektir.

Ben atamın babamın şahsımın geliştirdiği ,büyüttüğü, yeşertiği akrabalık, dostluk ,arkadaşlık hukuku ile bugün kapınıza geldim elinizi sıktım ,ben Ağrı koktuğum için o içten sarılmalarınıza mazhar oldum.

Bunca derdi bunca olumsuzluğu yaşayan kentimin hiçbir vatandaşı bana şehrin yarasından bahsetmedi çünkü biliyorsunuz ki ben bunların tamamına içinizde yaşayan doğduğu günden bugüne Ağrı’da ikamet eden evi,arsası tarlası ile Ağrı’ya Ağrı’nın sevdasına tapulanmış bir kardeşinizim.

İşte bu sebep bugün bu otobüsün üstünde bu mikrofondan sizlere olan inancımla sesleniyorum. Gelin artık Ağrı siyasetini de Ağrıyı yaşayana teslim edelim diyorum. Gelin Ağrı’nın yaralarını hep beraber saralım yeni bir Ağrı’yı hep birlikte inşa edelim.

Bu şehir siyasetçi adıyla misafir ağırlamaktan yoruldu, bu şehir kaderiyle baş başa bırakılmaktan ,yoksunluktan, yoksulluktan yoruldu.

Bu şehir hakkının gaspedilmesinden ,hastane kapısında beklemekten ,devlet kurumlarının keyfe keder yönetilmesinden dolayı yaşadığı mağduriyetten yoruldu.

Bu şehir hukuksuzluktan,adaletsizlikten gelin bu kardeşinizi destekleyin destekleyin ki Meclis sıralarında Ağrı Milletvekili adı anons edildiğinde kendi adınızı soyadınızı duyun mecliste 514 bin Ağrılı olun,dedi.

Varol Taşlıçay’da vatandaşlara hitap ettiği programın ardından Diyadin’e geçti.

Diyadin yol ayrımında partililer tarafından oluşturulan konvoyla karşılanan Varol ilçede yaptığı esnaf ziyaretinde vatandaşların yoğun ilgi ve teveccühü ile karşılandı.

Varol bir vatandaşın geçmiş dönemlerde ki siyasi çalışmaları sırasında Diyadin ilçesinde yaptığı konuşmanın hatırlatılması üzerine şaşkınlığını gizleyemedi.Yaşanan ikili diyalogda bu kardeşiniz ogün neyse bugünde odur ve hatta iki gömlek daha üstündür inşallah biz sizin hafızalarınızdaki o delikanlıya dair ümitlerinizi soldurmayacağız.Bu seçimin kazananı İbrahim Varol değil Diyadin olacak Ağrı olacak,dedi.

Diyadin de kısa süreli aday tanıtım programının ardından Doğubayazıt’a geçen CHP heyeti ilçede Varol’un adaylığından duyulan memnuniyeti girdiği her kahvehanede ve iş yerinde sıklıkla duymanın mutluluğu ile tamamladığı esnaf ziyareti sonrası kanaat önderleri ile de özel görüşmeler gerçekleştirdi.

CHP adayı İbrahim Varol’un inanılmaz bir tempoda yürüttüğü çalışmalar14 Mayıs akşamı ipi göğüsleyeceğinin ilk işaretlerini vermeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2023, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saim özmen
Saim özmen - 13 ay Önce

Tüm ilçeleri bir birinden ayırmayan İbrahim Varol Güzide ilçemiz olan Eleşkirt ilçesinin ismini anmayarak neyi kat ettiğini anlamış değiliz bunun farkına varan bir Eleşkşrt li olarak bizleri diğer ilçelerde ayırması hoş bir şey değildir Eleşkirt ilçemizin seçmeninin çizgisinin ne olduğunu bildiği içinmi ismini anmaktan kaçınmış olması hoş bir durum değildir kendisi Eleşkirt ler den cezasını beklesin selamlar hoşça kalın

Admin
Admin - 13 ay Önce

Sadece patnos ekrem beyin memleketi peki ağrının kaderi ne ekrem beye bi sorun be doğru düzgün ağrıda gezmediğim için hakımı helal etmiyorum.

HEP AYNI TERANE
HEP AYNI TERANE - 13 ay Önce

AĞRININ HER AĞRILININ FAYDASINA OLMUŞ TEKBİR ŞEY GÖREMEDİM GÖREN VARSA YAZSIN .,... BAK BANA ŞİMDİDEN YOL YAPILDI KALDIRIM YAPILDOO ÇİÇEK BÖCE AĞAÇ DEMEYİN VALLA BİLLE SÜLALENİZE HARBİDEN KUFREDERİM AYIPTIR YOL,SU,VE BUNUNGİBİ HİZMETLER ZATEN DEVLETİN ASLI GOREVİNİ HUKUMETLERE HUKUMETLER BELEDİYELERE YAPTIRMAK ZO RUN DA .... ŞİMDİ ANLATIN HAYVAN BORSASI YAPILDO İÇİNDE HAYVAN YOK VARSADA PAHALI HAL PAZAR YAPILDI ODA MALUM Bİ COKTU BAŞKA NEVAR

Yanar
Yanar - 13 ay Önce

Allah için adalet için hak hukuk için ağrı halkı için ağrının geleceği için ibrahim varol

SIRADAKİ HABER