HÜDAPAR Ağrı Adayı Aşiret Siyasetine Yüklendi ''ETİK BULMUYORUZ''

HÜDA PAR Ağrı Belediye Başkan Adayı Muhammed Arif Yılmaz gündemleştirilmeye çalışılan aşiret siyasetini etik bulmadıklarını işaret ederek ilkeli siyaset çağrısı yaptı.

HÜDAPAR Ağrı Adayı Aşiret Siyasetine Yüklendi ''ETİK BULMUYORUZ''

Malumunuz 31 Mart Mahalli İdareler seçimi yaklaşmakta. Bu minvalde tüm siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalara başladığımız ilk günden itibaren bütün siyasi partilere eşit mesafede olduk ve başarılar diledik.

HÜDA PAR olarak bugüne kadar da ilkeli siyasetimizi sürdürüyor ve inşallah son güne kadar da ilkeli tutumumuza devam edeceğiz.

Değerli Ağrı halkımızın da bildiği gibi kentimizde birçok kadim aşiret vardır. Ve bu aşiretlerimizin mensupları çeşitli siyasi partilere üyelikleri mevcut, aynı zamanda kendilerine yakın görmüş oldukları siyasi partilerin programları çerçevesinde siyaset yapıyorlar.

Maalesef tasvip etmediğimiz birçok söylemle bugünlerde kamuoyu gereksiz bir şekilde meşgul ediliyor. Bu anlamda bizlerde bir açıklama yapma ihtiyacı hissettik.

Hiçbir siyasi parti ve şahıs hiçbir aşiretin adına açıklama yapma hakkına sahip değildir. Ve bu şekilde kamuoyuna da yanıltmaya hakları yoktur.

HÜDA PAR olarak ilimizde bulunan bütün kadim aşiretler bizim aşiretimizdir ve bu memlekete bugüne kadar birçok alanda faydaları dokunmuştur. Partimiz bünyesinde birçok aşirete mensubu üye ve gönüllümüz bulunduğu halde ilkesel duruşumuz gereği, bizler hiçbir aşiret adına kamuoyuna çıkıp açıklama yapma cüretkarlığında bulunmuyoruz.

Bizim aşiretimiz halkımızdır. Biz halkımızdan güç alarak kadim aşiretlerimizi de hiçbir siyasi partinin arka bahçesi haline getirmeyeceğiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Siyasetçi
Siyasetçi - 5 ay Önce

Kardeşim kimse aşireti ne tanıyor ne sözünü dinliyor herkes kendi rant ve menfaat çıkarı icin reklam ve gövde gösterisi yapmaktan başka birşey yaptığı yok yani

Yasin Aytaç
Yasin Aytaç - 5 ay Önce

Çok doğru demiş Arif beyi tebrik ediyorum gerçekten bu MEMLEKETİN BÖYLE YÖNETİCİLERE İHTİYACI VAR iyi ki varsın HÜDA-PAR

Admin
Admin - 5 ay Önce

Katılıyorum Aşiretcilik fedoal yapılar geri kalmanın en önemli sebebidir. gerçi herkes cebe bakıyor o ayrı mesele kim bu memlekete on metre uzağa gitse Mevla'ya yakın gider.

SIRADAKİ HABER