Hasan Aydın Ağrı'da mesaisine başladı

Ağrı'da Nihat Özen'den boşalan koltuğa vekaleten atanan Hasan Aydın mesaisine başladı.

Hasan Aydın Ağrı'da mesaisine başladı

Boş bulunan Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğüne Samsun İl Emniyet Müdürünün atanması sonrası Ağrı İl Emniyet Müdürü Nihat Özen Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne vakaleten atanmıştı.Nihat Özen’in Samsun’da göreve başlamasının ardından boş kalan Ağrı İl Emniyet Müdürlüğüne de vakaleten Polis Başmüfettişi Hasan Aydın görevlendirilmişti.

Polis Başmüfettişi olarak görev yaparken İçişleri Bakanlığının onayı ile Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Hasan Aydın, kente gelerek görevine başladı. İl Emniyet Müdürlüğü önünde karşılanan Aydın, polis tören mangasını selamladıktan sonra Emniyet Müdürlüğü personeli ile tanıştı.

Hasan Aydın kimdir?

Balıkesir'in Edremit ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve 1973 yılında doğmuştur. Polis Akademisinden 1995 yılında mezun olan ve İstanbul'da komiser yardımcısı olarak mesleğe başlamıştır. Sırasıyla; Elazığ, İzmir, Trabzon ve Van illerinde Terörle mücadele konularında görev yaptıktan sonra başarılı operasyonel çalışmaları sonrası Teftiş Kurulu Başkanlığı İzmir çalışma merkezi koordinatörlüğüne Polis Başmüfettişi olarak atanmıştır. yaklaşık üç yıllık müfettişlik görevi sonrası 22.02.2023 tarihli İçİşleri Bakanlığı onayı İle Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanmıştır. İspanya ve Hollanda ülkelerinde kısa süreli mesleki eğitim toplantılarına katılmıştır. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2023, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER