Ağrı Hdp de Kezban Dumlu Konuşuluyor

Ağrı hdp milletvekili adayları içinde öne çıkan isim son sıra adayı oldu

Ağrı Hdp de Kezban Dumlu Konuşuluyor

Hdp 4. Sıra adayı Kezban Dumlu vatandaş diyaloklarıyla öne çıkmaya başladı.

Hdp de uzun yıllar Parti Meclis üyeliği de yapan Dumlu’nun nezaketi dikkat çekerken yerel siyasete dokunması halk tarafından olumlu tepkiler almaya başladı. Dumlu’nun genel politika dışında Ağrının meselelerine de eğilerek vatandaşla buluşması Hdp Ağrı ya ivme kazandırmaya devam ediyor.

Sürpriz bir şekilde Ağrı listesine giren Dumlu kimdir; 1972 Ağrı doğan Dumlu İlk orta ve lise eğitimimi Ağrı’da tamamladı.Naci Gökçe Lisesi Mezunu olan Dumlu 2008 yılında aktif olarak Bursa’da BDP il ve ilçe yöteniticiliği yaptı. Dumlu HDP oluşumuyla birlikte Bursa’da iki dönem il eş başkanlığı görevini yürüttü. 1 Kasım seçimlerinden sonra Hdp Genel Merkezin de parti meclisi üyeliği görevine getirilen Dumlu Serhat bölgesinde olarak iki yıl aktif olarak çalıştıktan sonra Diyarbakır bölgesinde görevlendirildi.2017 yılında tutukluluk süreci yaşayan Dumlu 7 ay cezaevinde yattı. 24 Haziran erken seçim kararırının ardından Ağrı Hdp’den aday adayılığı baş vurusunda bulundu.

21 Mayısta Ysk ya sunulan listede Ağrı Hdp 4. Sıra adayı olarak ismi listede yer alan Kezban Dumlu Evli ve 3 çocuk Annesidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER